05. 3. 2022 / 11:00
Michal Miškovský
První náměstek primátora Jiří Bouška a náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková společně s pracovníky Odboru řízení projektů ve středu 2. března představili zástupcům neziskových organizací působících v sociální oblasti možnosti získání finančních prostředků z Integrovaných teritoriálních investic (ITI), které zastřešuje Mladá Boleslav i pro 62 okolních obcí ve vymezeném území. Do roku 2027 bude možné čerpat finance pro sociální oblast v řádu vyšších desítek milionů korun.
„V právě končícím období jsme do sociální oblasti investovali přes 100 milionů korun z Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) a jsem rád, že podobnou částku se nám podařilo vyjednat i pro nové období do roku 2027. Zástupcům jednotlivých organizací jsme odprezentovali dosud známé informace k jejich možnému zapojení. Nyní shromažďujeme jednotlivé projekty, které poté zakomponujeme do naší strategie Integrovaných teritoriálních investic,“ řekl náměstek Jiří Bouška.
Středečního setkání ve velké zasedací síni mladoboleslavského magistrátu se účastnila také náměstkyně Miroslava Kašpárková, do jejíž agendy sociální oblast patří. „Projekty zaměřené na sociální oblast dlouhodobě podporujeme. Aktuálně také tvoříme též nový komunitní plán sociálních služeb. Věříme, že s využitím těchto dalších získaných prostředků budou moci organizace realizovat potřebné aktivity, které povedou k dalšímu zkvalitňování poskytovaných služeb,“ řekla náměstkyně Kašpárková.
Mladá Boleslav se pro období 2021-2027 řadí mezi třináct aglomerací, které budou moci čerpat finance v rámci ITI. Je jediným nekrajským městem po boku Prahy, Brna, Ostravy či Olomouce. Mladoboleslavská aglomerace zahrnuje 63 obcí. „V součtu se nám podařilo vyjednat pro všechny oblasti - tedy i dopravu, vzdělávání, životní prostředí či kyberbezpečnost - okolo miliardy korun,“ dodal první náměstek.
Provozovatelem webu je Statutární město Mladá Boleslav.
Powered by Pincity
© Copyright 2024 AQE advisors, a.s.